• Zwiedzamy radiowóz

• Dzisiaj przedszkolacy skorzystali z okazji, że w szkole odbywało się spotkanie profilaktyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa i "zaatakowały" radiowóz.

Dziękujemy Panu Mateuszowi Piórkowskiemu za super przeżycia.

• Spotkania profilaktyczne z KMP Gliwice w naszej szkole

• Dzisiaj, 19 października, naszą szkołę odwiedził Pan Mateusz Piórkowski, asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. W ramach spotkania profilaktycznego przeprowadził rozmowę z uczniami o odpowiednim dobieraniu treści filmów, bajek, gier komputerowych do wieku dziecka i zagrożeniach czyhających w sieci. Dziękujemy za pouczające spotkanie.

• #SprzątamyDlaPolski

• Dzisiaj, w środę 4 października 2023 roku dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pławniowicach wzięły czynny udział w akcji "Sprzątamy dla Polski".

• Owoce, warzywa i nabiał w szkole.

• Drodzy Rodzice,

jak w poprzednich latach, tak i w tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu "Program dla szkół".

„Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

„Program dla szkół” jest kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

Wszystkie dostarczone produkty są rozdawane uczniom klas I-III na przerwie śniadaniowej. Nie ma możliwości zabierania produktów mlecznych czy warzyw, owoców do domu.